Jak vypnu Firewall v XP?

Jak vypnu Firewall v XP?

Ve Windows XP je bohužel zakomponován firewall (program na ochranu vašeho počítače před útoky z internetu atd...), který nemá žádné možnosti nastavení (pokud máte XP s SP2 tak sice nějaké nastavení je, ale i tak je k prdu...) a pokud ho máte aktivovaný, tak v DC++ nefunguje "Activ" (více o "Activ a "Passiv ZDE) a je možné, že budou blokovány i jiné funkce DC++. Proto si tento firewall vypněte!

Návod na vypnuti:
  • Nejdříve klikněte na "Start/Nastavení/Ovládací panely" otevře se vám sada ikon...pokud máte klasické zobrazení, tak poklikejte na ikonu "Síťová připojení":

    a pokud máte zobrazení podle kategorií tak klikněte nejprve na "Připojení k síti a internetu" a pak na "Síťová připojení":
  • Poté v okně co vám vyskočí klikněte prav. tl. na připojení a dejte "Vlastnosti"....viz obrazek:
  • Naskočí vám nasledující okno a podle obrázku si vypněte firewall....ale trochu se to liší v XP s SP2 oproti staršim verzim XP....Takže pro XP s SP1 nebo bez SP je to toto:

    a pro XP s SP2 je to toto:
Ovšem neznamená, že když máte DC++ tak nemůžete mít firewall. Jestli chcete nějaký mít, tak si třeba nainstalujte Kerio Personal Firewall který je pro domácí použítí zdarma (30 dni v plné ver. a poté v omezené). Hlavně nepoužívejte XP firewall!!! ;-)
27.02.2007 18:03:28
titameh
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one